Klasické rozhovory

Datum konání: 24. 6. 2021 

Termín přihlášek: do 14. 5 2021

Místo konání: Konference se uskuteční v on-line prostředí.

Call for papers

Přijměte prosím srdečné pozvání na VI. ročník konference Klasické rozhovory, která je věnována nejrůznějším tématům souvisejícím s historií středomořských civilizací. Z hlediska geografického je konference zaměřena na Středomoří a přilehlé oblasti se vztahem k antické kultuře. Z chronologického hlediska je pak konferenční rámec vymezen obdobím neolitu až pozdní antikou.  Konferenčními jazyky jsou čeština a slovenština. Délka ústních prezentací by neměla přesahovat 25 minut. Konference je plánovaná jako jednodenní. V případě zájmu je možno navštívit večerní společenské setkání, které se bude konat po ukončení konference. Ubytování si účastníci konference hradí a zajišťují sami.

V případě zájmu o účast na konferenci zašlete prosím název přednášky, jméno autora a abstrakt v rozsahu čtvrt až půl strany na adresy: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 14. 5. 2021.

Konferenční poplatek činí 400 Kč (studenti 300 Kč). Je možné jej uhradit na místě před zahájením konference. Je z něj pokryto občerstvení na konferenci.

Program

Program a abstrakty

Pořadatel

Katedra historie
Filozofická fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem
doc. PhDr. M. Trefný, Ph.D.

Místo konání

Konference se uskuteční v on-line prostředí.

Filozofická fakulta

Provozovatelem tohoto konferenčního portálu je Filozofická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
www.ff.ujep.cz

UJEP

Filozofická fakulta je jednou z osmi fakult, které svou vzdělávací a vědeckovýzkumnou činnost provozují v rámci Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
www.ujep.cz

Muzeum

Častým partnerem a spolupořadatelem našich konferencí i jiných kulturních, vědeckých a vzdělávacích akcí je Muzeum města Ústí nad Labem.
www.muzeumusti.cz

Město Ústí n. L.

FF UJEP se hrdě hlásí k městu Ústí nad Labem. Bližší informace o městě, jeho okolí a infrastruktuře můžete najít na webových stránkách města.
www.usti-nad-labem.cz

usti nad labem