Evropa: Mýtus - skutečnost - zánik - budoucnost

Datum konání: 19. května 2018, od 9:00

Místo konání: B 304, FF UJEP

Anotace

Revue pro filosofii a společenské vědy ERGOt a Katedra politologie a filosofie Filosofické fakulty UJEP v Ústí nad Labem Vás zvou na symposium o filosofických a společensko-vědních aspektech "projektu" Evropa. Symposium se koná 19. května 2018 v budově Filosofické fakulty UJEP v Ústí nad Labem, Pasteurova 3544/1, v místnosti B 304 od 9 hodin.

Přihlášky příspěvků (jméno účastníka, název příspěvku) zasílejte nejpozději do 30. dubna 2018 na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Příspěvky by neměly přesáhnout 20 minut a budou provázeny diskusí. Zváni jsou filosofující učitelé, studenti, specialisté relevantních oborů i široká veřejnost. Příspěvky ke zveřejnění, upravené podle pravidel vystavených na stránkách ERGOtu https://ergotsite.wordpress.com, zasílejte do 31. května 2018 na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Zaslané příspěvky ve formě delších odborných studií či kratších odborných článků, které úspěšně absolvují recenzní řízení, budou publikovány v tematickém čísle revue ERGOt koncem léta 2018. Ostatní příspěvky mohou být publikovány formou eseje, odborné recenze, či diskusní poznámky.

Důležité termíny

  • do 30. 4. 2018 přihlášky
  • 19. 5. 2018 konání sympozia
  • do 31. 5. 2018 zaslání textů příspěvků

Za organizátory a redakční radu

  • Mgr. Petr Bláha, Ph.D. a Mgr. Hynek Tippelt, Ph.D.

Prozatímní program

1) Jiří Hoblík: Smrt foinické princezny a příběh jména
2) Petr Bláha: O škrtání Evropy z dějin
3) Hynek Tippelt: Pojem euroskepticismu jako příklad uplatnění konceptuální moci
4) Ondřej Stulík: Evropské intelektuální mýty: humanismus a realismus na počátku 16. století
5) Daniel Štěpánek, Dialektika dějinnosti Vyššího: Hejdánek vs. Hegel

Filozofická fakulta

Provozovatelem tohoto konferenčního portálu je Filozofická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
www.ff.ujep.cz

UJEP

Filozofická fakulta je jednou z osmi fakult, které svou vzdělávací a vědeckovýzkumnou činnost provozují v rámci Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
www.ujep.cz

Muzeum

Častým partnerem a spolupořadatelem našich konferencí i jiných kulturních, vědeckých a vzdělávacích akcí je Muzeum města Ústí nad Labem.
www.muzeumusti.cz

Město Ústí n. L.

FF UJEP se hrdě hlásí k městu Ústí nad Labem. Bližší informace o městě, jeho okolí a infrastruktuře můžete najít na webových stránkách města.
www.usti-nad-labem.cz

usti nad labem