Datum konání: 24. 6. 2021 

Termín přihlášek: do 14. 5 2021

Místo konání: Konference se uskuteční v on-line prostředí.

Call for papers:

Přijměte prosím srdečné pozvání na VI. ročník konference Klasické rozhovory, která je věnována nejrůznějším tématům souvisejícím s historií středomořských civilizací. Z hlediska geografického je konference zaměřena na Středomoří a přilehlé oblasti se vztahem k antické kultuře. Z chronologického hlediska je pak konferenční rámec vymezen obdobím neolitu až pozdní antikou.  Konferenčními jazyky jsou čeština a slovenština. Délka ústních prezentací by neměla přesahovat 25 minut. Konference je plánovaná jako jednodenní. V případě zájmu je možno navštívit večerní společenské setkání, které se bude konat po ukončení konference. Ubytování si účastníci konference hradí a zajišťují sami.

V případě zájmu o účast na konferenci zašlete prosím název přednášky, jméno autora a abstrakt v rozsahu čtvrt až půl strany na adresy: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 14. 5. 2021.

Konferenční poplatek činí 400 Kč (studenti 300 Kč). Je možné jej uhradit na místě před zahájením konference. Je z něj pokryto občerstvení na konferenci.