Místo konání:  Nový Hrad – Jimlín

Termín konání: 18. – 19. října 2018

Termín odevzdání přihlášek: 31. 8. 2018

Anotace:

Dovolujeme si Vás pozvat na osmý ročník historické konference „Poohří“. Konference se uskuteční na malebném zámku Nový Hrad v Jimlíně ve čtvrtek a pátek 18. – 19. října 2018. První den by mělo proběhnout kolokvium „Lounsko ve středověku a na počátku raného novověku“, které bude věnované památce PhDr. Bedřicha Štaubera, dlouholetého ředitele lounského muzea (1975–2013) a zaměří se na historii a památky Lounska do třicetileté války. Druhý den je otevřen všem zájemcům o historii Poohří od pravěku do současnosti, přitom uvítáme příspěvky reflektující roli nejen lounského regionu v dějinách.

Přihlášky zasílejte do konce srpna 2018 na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Referující žádáme o zaslání abstraktu příspěvku do konce září 2018. Referáty by neměly překročit délku dvaceti minut, jejich písemné verze budou vydány v konferenčním sborníku. K dispozici bude dataprojektor, případné další technické požadavky oznamte předem.
Referujícím účastníkům můžeme zprostředkovat nocleh v Lounech i dopravu na Nový Hrad a zpět. Pro všechny účastníky bude připraven zajímavý doprovodný program.

Nashledanou v Poohří!

Srdečně zvou:

ThLic. Jaroslav Havrlant, Th.D., PhDr. Jan Mareš, Ph.D., PhDr. Martin Vostřel, Ph.D.

za spolek Historie a současnost Poohří

http://www.poohri.org

PhDr. Ľubomír Turčan

Prof. PhDr. Michaela Hrubá, Ph.D.

Další spolupořadatelé:

Zámek Nový Hrad, Oblastní muzeum v Lounech, Státní okresní archiv Louny,

Filozofická fakulta UJEP v Ústí nad Labem